הצטרפו לאיגרת השבועית

יצירה היא הניסיון לשים סדר בתוך אי-סדר. בעולם דחוס בתופעות מבלבלות, תפקיד היצירה הוא לעשות תיקון ולמצוא שלווה ונחמה.


וידיאו

1. חברים מדברים על תיאטרון החדר 2. מדברים על תיאטרון החדר - ליאון רוזנברג 3. מדברים על תיאטרון החדר - דנה דבורין 4. מדברים על תיאטרון החדר - אלון אבוטבול 5. מדברים על תיאטרון החדר - סמדר יערון 6. מדברים על תיאטרון החדר - רננה רז 7. מדברים על תיאטרון החדר - אבי גיבסון בר-אל 8. מדברים על תיאטרון החדר - עינת ויצמן 9. מדברים על תיאטרון החדר - מרטין מוגילנר 10. מדברים על תיאטרון החדר - ינון צפריר 11. גיא מספר על אמיר 12. תיאודור ואמיר 13. "היטלר" - הצגת היחיד (קטע) 14. מדיטציה 15. מאיר אלוני 16. אם ובת 17. בוא 18. מורן אייזנשטיין - מלכה 19. להיות או לא להיות - גרסה חופשית 20. "ינשופים": מודי בר און מראיין את אמיר אוריין 21. הערב עם גאולה אבן: היטלר - ההצגה 22. אתה בן אדם נחמד 23. שתי נשים בתור 24. לרקוד 25. מונולוג החרדה - מונודיא 2017 26. מלכת יופי 27. תיניקי אותו! 28. אימא כוכב 29. חולה 30. זכר אלפא 31. ערס 32. חלב 33. גניה, את המלח 34. שיחת חולין 35. תעני לשאלה 36. פלפל 37. Simplicity - Back to the body 38. הרגלי הצריכה 39. נאנסת בשקל 40. התימני 41. מתאבדת 42. "פשוטות" חזרה שחורה, 29.3.2016 43. פצצה מתקתקת 44. מחסום 45. תיאטרון החדר: הנוסע הסמוי 46. קוקוריקו - יורם קניוק 47. מרכיבי חוויה אישית מידית 48. אני קיימת - טאל לוי 49. I Exist - Tal Levy - The Room Theatre 50. אמיר אוריין מדבר על מר סליק 51. המפוזר מכפר אז"ר - נוסטלגיה
קטעים נוספים יובאו בקרוב

1. חברים מדברים על תיאטרון החדרסרטו הקצר של גיא דוידי, בוגר תיאטרון החדר ("חמש מצלמות שבורות"), שהוא פרומו לסרט באורך מלא: "רגשות מעורבים".

2. מדברים על תיאטרון החדר - ליאון רוזנברגליאון רוזנברג, שחקן, במאי, עורך ומנחה טלוויזיה, מדבר על תקופת לימודיו בתיאטרון החדר והופעתו כשחקן במחזה "נו-אקסיט" במסגרת הצגות החדר. בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

3. מדברים על תיאטרון החדר - דנה דבוריןדנה דבורין, שחקנית, במאית, מפיקה, הגישה תכניות ילדים בטלוויזיה, בוגרת תיאטרון החדר, מספרת על תקופת לימודיה בקבוצת המנחים (בימוי, משחק, הנחייה), בתיאטרון החדר. בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

4. מדברים על תיאטרון החדר - אלון אבוטבולאלון אבוטבול, שחקן, במאי ומורה, מדבר על לימודיו בתיאטרון החדר: כל מה שהוא עושה היום מתכתב בדרך זו או אחרת עם חווית הלימוד בתיאטרון החדר.
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי. 

5. מדברים על תיאטרון החדר - סמדר יערוןסמדר יערון, יוצרת, שחקנית, במאית, מנהלת אמנותית של פסטיבל עכו ומנהלת אמנותית במרכז לתיאטרון עכו, מדברת על החוויה המיוחדת של יוצר בחדר.
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

6. מדברים על תיאטרון החדר - רננה רזרננה רז מדברת על לימודיה בתיאטרון החדר: "כאן למדתי כיצד להיות אדם-יוצר".
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

7. מדברים על תיאטרון החדר - אבי גיבסון בר-אלאבי גיבסון בר-אל, מנהל אמנותי של פסטיבל עכו, בוגר תיאטרון החדר, מדבר על לימודיו בחדר: "יש כאן משהו שלא קיים בשום מקום אחר".
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

8. מדברים על תיאטרון החדר - עינת ויצמןעינת ויצמן מדברת על תקופת הלימודים בתיאטרון החדר: "תיאטרון החדר בשבילי הוא ארגז הכלים לחיים ולמקצוע".
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

9. מדברים על תיאטרון החדר - מרטין מוגילנרמרטין מוגילנר, במאי ויוצר מדיה, מדבר על תקופת הלימודים בתיאטרון החדר: "בתיאטרון החדר יש אנושיות, יש רכיבים מהותיים של הקשבה. יש קבלה".
בימוי: שלי גורל. צילום: גיא דוידי.

10. מדברים על תיאטרון החדר - ינון צפרירינון צפריר, שחקן, במאי ומנהל אמנותי של קבוצת התיאטרון "אורתו-דה", מדבר על לימודיו בקבוצות המשחק והבימוי בתיאטרון החדר.

11. גיא מספר על אמירהבמאי גיא דוידי הוא בוגר תיאטרון החדר ויוצר הסרט "חמש מצלמות שבורות" שזכה בפרסים רבים ובהם פרס האמי הבינלאומי. הקטע הבא הוא פרומו לסרטו "רגשות מעורבים".

12. תיאודור ואמירסרטו הקצר של גיא דוידי, בוגר תיאטרון החדר ("חמש מצלמות שבורות"), שהוא קטע מתוך הסרט באורך מלא: "רגשות מעורבים".

13. "היטלר" - הצגת היחיד (קטע)"חוויה נהדרת!" (קול ישראל) 
"משחק נדיר!" (אתר הבמה) 
"מחשמל ומצמרר!" (מעריב) 
"תצוגת משחק מדהימה!" (יקום תרבות)
"הצגת יחיד מופלאה!" (אתר במחשבה שנייה)
אם היטלר היה נכנס אל החדר, מה הוא היה אומר?
מחזה: טובה רוגל, אמיר אוריין.
בימוי: אבי גיבסון בר-אל, אמיר אוריין.
משחק: אמיר אוריין.

14. מדיטציהכתיבה ובימוי: מאייה הובני-שטיינמן. שחקניות: ולה רמניק, שני לרר. צילום ועריכה: גיא דוידי. מונודיא 2009

15. מאיר אלונימאיר אלוני ז"ל, שחקן נפלא ואישיות נפלאה, בהופעתו האחרונה שהתקיימה במסגרת קבוצת "המליאה" של החדר, בקטע מאולתר.
צילום ועריכה: גיא דוידי.

16. אם ובתכתיבה ובימוי: מאיה הובני שטיינמן. שחקניות: גליה לוין, מלי קמחי. צילום ועריכה: גיא דוידי. מונודיא 2009

17. בואכתיבה ובימוי: דרור קדם. משחק: שני לרר. הדרכת מחול סופי: סמדר יערון. צילום ועריכה: גיא דוידי. מונודיא 2009

18. מורן אייזנשטיין - מלכהכתיבה ובימוי: יוסי טייב. משחק: מורן אייזנשטיין. צילום ועריכה: גיא דוידי. מונודיא 2008

19. להיות או לא להיות - גרסה חופשיתבחדר החזרות של תיאטרון החדר. גיא דורון נכנס עם גרסה אישית למונולוג של המלט "להיות או לא להיות" מתוך מחזהו של ויליאם שייקספיר "המלט". המצלמה קלטה אותו.

20. "ינשופים": מודי בר און מראיין את אמיר אורייןבמסגרת תכנית התרבות "ינשופים" בערוץ 8 (הוט), מודי מראיין את אמיר על הצגת תיאטרון החדר "היטלר". מחזה: טובה רוגל ואמיר אוריין. בימוי: אמיר אוריין ואבי גיבסון בר-אל. משחק: אמיר אוריין.

21. הערב עם גאולה אבן: היטלר - ההצגהגאולה אבן ואמיר אוריין משוחחים על ההצגה "היטלר" בתיאטרון החדר, בתכנית "הערב עם גאולה אבן", הטלוויזיה הישראלית, ערוץ 1, 25.1.2012.

22. אתה בן אדם נחמדקטע מתוך "התולעת עפה", מחזה מאת אמיר אוריין.
אנשי תיאטרון החדר לדורותיהם מכירים את הקטע בגרסאות רבות. כאן חברי קבוצת המשחק 2012-13, מציגים את הקטע בשתיים חדשות:
1. גרסת הערפדים. יוצרות מופיעות: אמור דנטי, מיכל קציר.
2. גרסת הפיצוחים. יוצרות מופיעות: לאנא פאהום, נעמה יעקובוביץ.

23. שתי נשים בתור"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. האירוע התקיים בתיאטרון החדר ובתיאטרון יפו בחודש יולי 2013. קטע מס. 12. "שתי נשים בתור". כתיבה: אמיר אוריין. בימוי: צליל חרלופסקי. משחק: נעמה יעקובוביץ (א'). אביגיל לזר (ב').

24. לרקוד"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע מס. 2. "לרקוד". כתיבה: שרון שלומי. בימוי: עדי חג'בי. משחק: תהל גלבוע.

25. מונולוג החרדה - מונודיא 2017מונולוג החרדה, קטע מספר 13, מתוך "מונו-דיא 2017" - ערב מונולוגים דיאלוגים מתחברים לרצף טרגי-קומי של החוויה המקומית. כתיבה ובימוי: אמיר אוריין. מגיש: גל ירושלמי. תיאטרון החדר

26. מלכת יופי"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע מס. 3. "מלכת יופי". כתיבה: ניבי אוזן. בימוי: מיכל שמש. משחק: נורית סמיטשוילי.

27. תיניקי אותו!מונודיא 2013 - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה, בביצוע בוגרי תיאטרון החדר. קטע 4: תיניקי אותו! כתבה וביימה: עדי חג'בי. משחק: אמור דנטי.

28. אימא כוכבמונודיא 2013 – ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. קטע מס. 5: אימא כוכב. כתבה וביימה: עדי חג'בי. משחק: לאנא פאהום.

29. חולה"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע 6: "חולה". כתיבה: שרון שלומי. בימוי: מיכל שמש. משחק: אושרית יפה.

30. זכר אלפאמונודיא 2013 – ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. קטע מס. 7: "זכר אלפא". כתב: פלג יפת. ביימה: עדי חג'בי. משחק: יוני כפרי. אוגוסט 2013.

31. ערס"מונודיא 2013", ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. קטע מס. 8: "ערס". כתבה וביימה: ירדן לב. משחק: נעמה יעקובוביץ', אורן רובשטיין. יולי 2013.

32. חלב"מונודיא 2013", ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. קטע מס. 9: "חלב". כתב: יואב איתמר. ביימה: מיכל שמש. משחק: הלל מליניאק, נעמה יעקובוביץ'.

33. גניה, את המלחנועה מנדלסון סטבינסקי, במסגרת לימודיה בקבוצת המשחק של תאטרון החדר, מבצעת מונולוג של חנוך לוין "שני גברים נכלמים ואישה עצבנית". ידוע יותר בשם "גניה, את המלח". על ידה גבר נבוך אחד: הלל ספיר.

34. שיחת חולין"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע מס. 13. "שתי נשים בתור". כתיבה: לי-ים תירוש. בימוי: ירדן לב. משחק: לי-ים תירוש (פרופסור). דניאל לבנון (עוז יעוז).

35. תעני לשאלה"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע מס. 14: תעני לשאלה. כתיבה ובימוי: צליל חרלופסקי. משחק: מיכל קציר.

36. פלפלנועה מנדלסון סטבינסקי כתבה את המונולוג הזה במהלך לימודיה בקבוצת המשחק של תאטרון החדר והיא גם מגישה אותו.

37. Simplicity - Back to the bodyשרון שלומי נעים חוגגת נשיות. את קולות הרקע מספק עמוס ברקוביץ, בשעת הצילום הוא היה בן שנה וחודשיים. יעוץ אמנותי: עדי חג'בי. הקטע צולם בתאטרון החדר בתקופת ההיריון של שרון עם בתה רניה. "עכשיו כבד. אני פשוט רוצה לעוף עם הגוף שלי". (יוני, 2013)

38. הרגלי הצריכהמונודיא 2013 - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה, בביצוע בוגרי תיאטרון החדר. קטע 15: הרגלי הצריכה. כתבה וביימה: ירדן לב. משתתפים: משה שבי ואושרית יפה.

39. נאנסת בשקל"מונודיא 2013", רצף קטעים מתחברים למחזה. יצירתם של בוגרי תיאטרון החדר. קטע מס. 16: נאנסת בשקל. כתיבה ובימוי: ירדן לב. משחק: נועה פרומרמן.

40. התימנימונודיא 2013 - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה, בביצוע בוגרי תיאטרון החדר. קטע 17: התימני. כתיבה: גיא דוידי. משחק: רמי גואטה, לאנא פאהום, מיכל קציר.

41. מתאבדתמונודיא 2013 - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה, בביצוע בוגרי תיאטרון החדר. קטע 18: מתאבדת. כתיבה: גיא דוידי. משחק: אביגיל לזר, לי-ים תירוש.

42. "פשוטות" חזרה שחורה, 29.3.2016חזרה שחורה בחדר לקראת ההפקה של שרון שלומי נעים: "פשוטות". בהשתתפות שרון שלומי נעים, שיר אטיאס וענת ניסני.

43. פצצה מתקתקתקורס מפרקי פצצות מתקתקות, או במילה אחת: תיעוב. מונולוג. כתב: יוסי זיו. יוצר מופיע: הלל ספיר. צולם בקורס המשחק.

44. מחסוםמונודיא 2013" - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. כתבו וביימו חברי קבוצות המנחים בתיאטרון החדר. מבצעים חברי קבוצת המשחק 2013. קטע 19: "מחסום". כתיבה: מאיה הובני. בימוי: מיכל שמש. משחק: ענבר קרסל.

45. תיאטרון החדר: הנוסע הסמוימונודרמה ע"פ סיפור מאת יוסי זיו. עיבוד לבמה ובימוי: אמיר אוריין. משחק: יוסי זיו. בכורה: ינואר 2014

46. קוקוריקו - יורם קניוקיורם קניוק ז"ל נהג לשלוח אלי טיוטות של מחזות שנעצרה כתיבתן או מסיבה אחרת. כך שלח את המחזה "צום צום צום" על קבוצת בוגרי פלמ"ח שיוצאים לציד אדם ברחובות תל אביב. לקלסר הוא הוסיף פתק שבו כתב שאף תאטרון ישראלי רפרטוארי-תעשייתי לא רוצה להציג אותו. עניתי לו שהמחזה מצוין והוא אכן מתאים לבמה גדולה ולא לחדר. יורם לקח את המחזה והפך אותו לנובלה שהופיעה בקובץ "עיטים ונבלות" (2006). לימים הפכה הובלה לסדרת טלוויזיה בבימוי דרור סבו ובהשתתפות יוסי פולק ויהורם גאון (2010).
את הטיוטה "קוקוריקו", שקטע ממנה מובא כאן, שלח אלי עם פתק שבו כתב שהוא לא יודע מה לעשות בחומר הזה ושאני יכול לעשות בו ככל העולה על רוחי. בשעתו, כאשר שוחחתי אתו על המחזה הוא אמר עליו מספר דברים סותרים וחלק מהם כלל לא הבנתי.
זוהי טיוטה בת מספר עמודים של מחזה שכתיבתו נקטעה, כאילו חשש היוצר לשוב אליה. יש בו אווירה גותית אפלה וסגנונו סוריאליסטי עד אבסורד. הוא יכול להתרחש בכפר גרמני, פולני, רוסי או אפילו בעמק יזרעאל. בעלת הבית מגלה אדם זר עומד בחוץ, בגשם ומתבונן בביתה. זוהי רוח רפאים. מי היא? במשך שנים שימש הקטע לתרגול שחקנים. סגנון ההצגה כאן גם הוא סוריאליסטי-אבסורדי.
(אמיר אוריין)

47. מרכיבי חוויה אישית מידיתטאל לוי ובת-חן הוורדי וקשי: מרכיבי חוויה אישית מידית

סרטון המסביר את 6 האלמנטים לחוויה אישית מידית ולאותנטיות, ע"פ "שיטת אוריין - המעגל הפתוח".

יצירה, ניהול אמנותי והפקה רום - טאל לוי ובת-חן הוורדי וקשי - וייב הפקות בע"מ.

מוסיקה מקורית: רז אולשר.

וידאו: קוגמדיה - יוגב עזריאל ורועי מנדלוביץ'.

ביצוע: טאל לוי (כתבה את: "ההיבטים הטיפוליים ב"שיטת אוריין - המעגל הפתוח' - עולם הטיפול במפגש עם עולם הבמה").

48. אני קיימת - טאל לויטאל לוי ובת-חן הוורדי וקשי: אני קיימת

סרטון מתוך המופע Express your MARGA - מופע לתוך עצמנו ובחזרה. הרפתקה אמנותית-חברתית-מדעית. מאפשרת לך לגלות צד נוסף בעצמך.

נוצר על-פי טקסט מאת אמיר אוריין - "אני קיים".

מתאר את המרכז הנפשי אליו אנחנו מגיעים כאשר אנחנו פשוט קיימים...!

יצירה, ניהול אמנותי והפקה: טאל לוי ובת-חן הוורדי וקשי

מוסיקה מקורית: רז אולשר

תלבושת: פרנקלין טברס פרשדס

וידאו: פזית דנק, רועי זנטי, מיכאל שבצ'וק, יואב רוט

כוראוגרפיה וביצוע: יסמין וייס

49. I Exist - Tal Levy - The Room Theatreטאל לוי בקטע מתוך ספר "המעגל הפתוח": אני קיים.

50. אמיר אוריין מדבר על מר סליקמיכאל אטלן, בנה של ליליאן אטלן ז"ל, מחזאית, סופרת ומשוררת צרפתייה-יהודייה, מראיין את אמיר אוריין על הופעתו בתפקיד מר סליק, בהפקה הישראלית של המחזה "מר סליק" מאת ליליאן אטלן. לדבריו, השתתפותו בהצגה זו הייתה עבורו חוויה מכוננת כאדם וכיוצר תיאטרון.

51. המפוזר מכפר אז"ר - נוסטלגיההמפוזר מכפר אז"ר - ספר ילדים שכתבה ואיירה לאה גולדברג בשנת 1968. מבוסס על יצירה רוסית של סמואיל מרשק. הקטע צולם באולפני הטלוויזיה הלימודית. פנטומימאי: עזרא דגן. קריין: אמיר אוריין.